فهرست مواد غذايي حاوي دكستروز بالا

دكستروز

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط سازمان جهاني بهداشت و درمان ، دكستروز به عنوان قندي ساده نام ديگري براي گلوكز است. بسياري از برچسب هاي مواد غذايي “dextrose” را به دليل ارتباط عمومي با گلوكزدرج مي كنند.

در هر صورت، اين قند براي عملكرد مناسب بدن حياتي است، اما اگر شما بيش از حد از آن استفاده كنيد، ممكن است استفاده از آن به اضافه وزن و ديابت نوع ۲ منجر شود.

عسل
اساسا يك شربت شكر تقطير شده، عسل تا ۳۰ درصد از دكستروز تشكيل شده است. به طور طبيعي اين ماده در گرده گياهان يافت مي شود و توسط زنبورها جمع آوري شده كه آن عصاره به عسل غني از انرژي تبديل مي شود كه بسيار سودمند است.

شربت ذرت
شربت ذرت حاوي بين ۲۰ تا ۹۸ درصد از اين ماده است. شربت ذرت توسط پردازش قندهايي كه به طور طبيعي در ذرت رخ مي دهد، ساخته مي شود، بسيار شبيه عسل از گل ساخته شده است. بدست آمده يك شربت غليظ و شيرين است كه براي پخت و پز و يا شيرين كننده در بسياري از محصولات غذايي استفاده مي شود.

شيريني
دكستروز شكر است، شيريني ها، از جمله دسرها و آب نبات، اغلب حاوي مقادير زيادي از از اين ماده مي باشند.

قند، يك شكر پيچيده است كه تركيبي از يك قند ساده با ساير مواد تشكيل دهنده است. اين به اين معني است كه بسياري از شيريني هاي خانگي مانند كوكي ها و شيريني سيب داراي محتواي دكستروز بالا هستند.

غذاهاي فرآوري شده
دكستروز يك شيرين كننده شايع مصنوعي است.

اگر شما پانل مواد تشكيل دهنده بسياري از غذاهاي فرآوري شده را جستجو كنيد، آن را در آنجا پيدا خواهيد كرد. همچنين نگاه كنيد به “شيرين كننده هاي طبيعي”، “گلوكز”، “عسل” و “شربت ذرت”. تمام اين مواد يك نام ديگر براي دكستروز يا شيرين كننده ها هستند كه خودشان داراي مقدار زيادي از از اين ماده هستند.

نوشته شده توسط pooyavizhen | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۷:۱۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |